Bilişim suçları ihbar

Genel olarak dünya’nın bir çok ülkesinde internetten işlenen suçların sayısı giderek artmaktadır.Bilişim suçları ihbar genelde bu konuda devletler arasında oldukca faydalı bir hale gelmiştir,bileşim suçlarına örnek verecek olursak kişisel verileri ve bilgilerinizi hukuka aykırı olarak ele geçirme,tehdit veya sanal kumar , gibi bir çok bileşim suçu sayabiliriz.

Özelikle e-ticaret dolandırıciliği,bütün dünyada giderek sayıları artımıştır sizinde başınıza böyle bir olay gelmiş ise lütfen altta verdiğimiz site adresinden,ihbar edebilir mağduriyetinizi giderebilirsiniz.Bilişim suçları ihbar ede bileceğiniz adrese girerek 651 sayılı yasanın 8. maddesinde yer alan şikayetlerden birini seçerek şikayet talebi oluştura bilirsiniz.

Peki nasıl şikayet edeceğiz ? Bilişim suçları ihbar için öncelikle ihbarweb.org.tr adresine gidiniz,daha sonra şikayet konusunu seçiniz.Örnek olarak (Kumar Oynanması için Yer ve İmkân Sağlama) daha sonra açılacak sayfada lütfen bilgi ihbar forumunu doldurunuz ve daha sonra gönder butonunu tıklayarak ihbarınızı gerekli mercilere ulaştırınız.

ihbar web sitesinden genel olarak şikayet talebinde buluna bilirsiniz.

ihbarweb.org.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here