Facebook Business Nasıl Kullanılır?
Facebook Business Nasıl Kullanılır?

Facebook’un açıkladığı gibi, facebook business, iş araçlarınızı, işletme kaynaklarınızı ve çalışanların bunlara erişimini yönetmek için bir arada sunulan bir yerdir. Başka bir deyişle, facebook business yardımıyla Instagram hesabınız veya diğer kaynaklarınıza erişimini kontrol ederken, Facebook’taki tüm pazarlama ve reklamcılık faaliyetlerinizi yönetebileceğiniz bir alandır. Bu yazımızda facebook business nasıl kullanılır? Sorusunun cevabını vereceğiz.

Facebook Business’a Katılım

İlk etapta facebook üzerinden hesap oluşturulması gerekiyor. Sonrasında firmanızın bilgilerini girerek kendinize ait bir kimlik oluşturulması ve onay işlemlerinin yapılması gerekiyor.

Avantajları Nelerdir?

Facebook business bugün şirketlere birçok avantaj sunuyor ve şirketler artık bireyler gibi kendine ait bir sayfada rahatlıkla sektörle ilgili paylaşımlar yapabilecektir.

Avantajlarına gelecek olursak;

  • Kişisel ve profesyonel faaliyetleriniz ayrı olacaktır. Bu şekilde, artık yanlış yere mesaj gönderme (veya çalışırken kedi videolarının dikkatini dağıtması vb.) konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak,
  • Facebook reklamlarınızın performansını gösterecek ve ayrıntılı raporlarla firmanızı izlemenize olanak tanıyacak,
  • Facebook business üzerinden sayfalarınıza, tedarikçilere, ortaklara ve ajanslara özel erişim sağlanacak,
  • İş arkadaşlarınız Facebook’taki kişisel verilerinize erişemeyecek, yalnızca adınız, profesyonel e-posta adresiniz, sayfalarınız ve reklamcılık hesaplarınız görünecektir.

Belirtilen avantajlar bugün birçok firmanın kendine ait sayfasında yalnızca belirli bir kitleyle irtibat kurulması ve şirketin tanınır olması açısından önemlidir. Bugün birçok firma facebook business aracılığıyla sosyal medya üzerinde adını duyurarak marka tanıtımına önemli bir katkı sağlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here