İnstagram Beğeni Engeli Kaldırma
İnstagram Beğeni Engeli Kaldırma

İnstagram Beğeni Engeli Kaldırma instagram kullanıcıları bazen bazı durumlarda fark etmeseler bile beğeni yasağı alabiliyor. Bu engel, karşılaşan her kullanıcının kötü niyet taşıdığı anlamına gelmiyor. Çünkü, bazen kullanıcılar yanlışlıkla dahi olsa bu hatayı yapabiliyor.

Peki, instagram beğeni engeli kaldırma nasıl yapılır?

İnstagram beğeni engeli, İnstagram’da sık karşılaşılan sorunlar arasında yer alıyor. Bazen güven vermeyen siteler ile şifrelerin paylaşılması bazen de bu siteler üzerinden hesaba giriş yapılması bu engele sebep oluyor. İnstagram üzerinden çok fazla yorum veya beğeni yapılması ya da kısa sürede çok fazla kullanıcının takip edilmesi, İnstagram tarafından kötü niyetli olarak adlandırılıyor ve sonucunda da hesap engelleniyor.

İnstagram Beğeni Engeli Neden Olur?

İnstagram’da yaşanan beğeni engeli sorununun birden fazla nedeni bulunur. Bunlar;

  • Kötü niyetli siteler veya kişiler ile şifre paylaşılması,
  • Kısa sürede çok fazla kullanıcıyı takip etmek,
  • Kısa sürede çok fazla yorum veya beğeni etkileşiminde bulunmak.

Engelin sebebi ne olursa olsun, çözüm yolu ve süreci de ona göre değişiklik gösterir. İnstagram etkileşim limiti şuan için 1 saatte 350 gönderi olarak belirlenmiştir. Yani 60 dakika içerisinde 350 gönderi beğenmek ya da 350 yorum yapmak engellenmenize neden olur. Etkileşim engeli süresi 18 saattir. Bu süre boyunca olabildiğince az etkileşim yaparak hesabı tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

İnstagram Beğeni Engeli Nasıl Kaldırılır?

Öncelikle bir saat içerisinde kaç gönderiyi beğendiğinizi, yorum yaptığınız ya da kaç kullanıcıyı takip ettiğinizi hatırlamaya çalışın. Eğer İnstagram tarafından belirlenen sınırı aştıysanız 18 saat süresinin dolmasını beklemelisiniz. Fakat verilen sınırı aşmadıysanız, bir sorun olduğu anlamına gelir. Bu aşamada şifrenizi değiştirmek mantıklı olacaktır. Ardından da engeli aşmadığınıza dair İnstagram’a bir destek bildirimi göndermeniz gerekir. Bu işlemden sonra ise yapmanız gereken hesabın incelenmesini beklemek olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here