Karadedeler olayı hikayesi nedir

 

Film ve belgesel haline getirilen bu olayın adını bu etmenle birlikte oldukça sık duymaya başlayan meraklıları karadedeler olayı hikayesi nedir  şeklinde araştırmalar yapmaya başladılar. Yapılan araştırmalar sonucunda olayı oldukça farklı yorumlanan bir senaryoya sahip olduğu da ortaya çıktı. Vizyona giren bir film ile daha çok dikkatleri üzerine çeken olay bu sayede araştırılmaya başladı. Filmde gerçek görüntülerin kullanıldığı ve olayın gerçekten yaşandığı şeklinde açıklamaların bulunması ise konunun daha da ilgi çekmesine neden oldu.

Sokağa Çıkılmayan Köy

1989 yılında gazetelerde bulunan bir haberde bir köyde saat 17:00’dan sonra sokağa çıkılmadığı ve görünmeyen varlıkların köyde dolanmasının buna neden olduğu yazıldı. Olay oldukça ilgi çekince bir gazeteci konuyu araştırmak ve gerçek olup olmadığını anlamak üzere elinde kamerası ile köye gitti. karadedeler olayı hikayesi nedir  15 gün boyunca köyde akşamları sokağa çıkılmadığını görmesine karşılık herhangi bir olayla da karşı karşıya kalmadı. 15 günün sonunda geri gelmek zorunda kaldığında kamerasını köyde tanıştığı bir çocuğa bırakıyor.

Anlaşılmayan Olaylar

Kamerayı bıraktıktan sonra 14 yaşındaki çocuğun hevesle kayıt yapmaya devam ettiği söyleniyor. Bir süre sonra çocukla birlikte köy halkından birçok kişinin parçalanmış cesetleri bulunmaya başlıyor. Olayın ne olduğunu anlamayan gazeteci ise jandarma tarafından sorguya alınıyor. karadedeler olayı hikayesi nedir  Sorgudan sonra ormanlık alanda sadece kıyafetleri bulunurken kendisi ise ortadan kayboluyor. Bununla başlayan ve devam eden olaylar bir süre sonra Karadedeler olarak anılmaya başlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here