Son Cellat Filmi Konusu

Kadir İnanır’ın başarılı filmleri arasında yer alan son cellat filmi konusu   oldukça merak edilir. Filmin dram yönünün fazla olması ve bir döneme bakış açısı kazandırması da bu konuda etkili olan başka bir neden oluyor. Eğitimli ve işinde oldukça iyi olan bir savcı ile cinayet şüphelisi bir arabacının arasında geçen diyaloglar birçok açıdan izleyenlerin sorgulamalarına neden oluyor.

Yusuf ve Bayram

Yusuf karakteri eğitimli ve alanında büyük işler başarmış bir savcıdır. Bir gün işine gitmek üzere hazırlanırken aniden kendini hapishanede bulur. Askeri darbe koşullarında çalışıyor olmasının da sonucu olarak bir dizi sorunlar ve yanlışlar ile uğraşmak zorunda kalır. Bu süreçte hapishanede kalmasını engelleyemez. son cellat filmi konusu Yusuf ile aynı hapishanede kalan Bayram ise oldukça fakir ve cinayetten suçlanan bir adamdır. Çalışmaktan kamburu çıkmış, eğitimsiz bir cahil olarak görülen Bayram’ın yaşadıkları ise ders niteliğindedir.

İdam ve Taraflar

Bayram için istenen idamın engellenmesi için neler yapılabileceğini düşünen savcı bir taraftan da derin düşüncelere ve yaşanmışlıklara kapılır. Bu yolla anılar arasında gelip giden ve birçok konuyu sorgulayan savcı izleyenlere de askeri darbe döneminde yaşananları farklı bakış açıları ile sunar. son cellat filmi konusu Oldukça olumlu yorumlar alan yapımda savcının karısına ve emekli bir celladın yaşadıklarına da yer verilerek olay örgüsü daha da derin bir hale getirilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here