Yüzüklerin Efendisi Dizi Konusu

 

Film serisi ile hasılat rekorları kıran ve her seferinde izleyenlerin beğenisini kazanan Yüzüklerin Efendisi için dizi yapılmasına karar verildi. Bu kararla birlikte Yüzüklerin Efendisi dizi konusu da merak edilmeye başlandı. Filmin her serisinde farklı bir ana temaya odaklanan ama asıl olaydan kopmayan yönetmen ve senarist dizide ise Orta Dünya’yı anlamak isteyenlere zengin içerikler sunmaya hazırlanıyor.

Yüzük Savaşları

Dizi de filmde ve kitaplarda yer alan yüzük savaşlarının anlatılmayacağı kesinleşti. Bunun yerine yüzük savaşlarından öncesinde yaşanan olaylara odaklanan bir senaryo bulunuyor. Genç bir Aragorn olarak başlayacak olan dizi ilerleyen bölümlerde Numenor ile olan bağın ne olduğunun da anlaşılmasını sağlıyor. Ayrıca Gondor’un da kuruluşuna dair bilgiler veriliyor. Yüzüklerin Efendisi Dizi Konusu Yüzük savaşlarına da zaman zaman sadece konu gereği yer verileceği biliniyor. Çünkü filmden farklı olarak bir yaklaşım ve senaryo oluşturulması izleyenlerin de talepleri arasında bulunuyor.

Zengin Hikaye

Toplamda 5 sezondan oluşması beklenen yapımın her sezonunda farklı bir karakter analizine yer veriliyor. Orta dünyanın anlaşılması için karakterlerin yaşamlarına ayrıntılı bir şekilde odaklanılıyor. Gandalf karakterinin de dizide yer alması konusunda bazı söylentiler olmasına karşılık ne oranda senaryoda yer alacağı ise bilinmiyor. Yüzüklerin Efendisi Dizi Konusu Dizinin şuana kadar çekilmiş en yüksek bütçeli dizi olacağı anlaşma rakamlarından fark ediliyor. Kesinleşen konu ve senaryo için ise meraklıları gün saymaya devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here